MDD s prezidentom

Prezident SR Andrej Kiska zavítal 1. júna 2015 medzi pacientov Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici.

„Dnes je MDD a práve v tento deň som sa rozhodol pozrieť tých hrdinov - bojovníkov, ktorí nemôžu tak ako iné deti byť s rodičmi napríklad v zoologickej záhrade alebo niekde na výlete. Na detské onkológie chodievam na MDD už niekoľko rokov, predtým som chodieval za charitua teraz som tu zase ako prezident. Tak ako deti, tak aj ich rodičia potrebujú počuť podporu, potrebujú vedieť, že záleží celej našej spoločnosti na tom, aby sa deti čím skôr vyzdraveli, aby to ďalšie MDD mohli osláviť ako ostatné deti – veselé, vyšantené“ – povedal pán prezident, ktorý deti potešil nielen svojou prítomnosťou, ale aj darčekmi - stolovými hrami a knihami, aby im pobyt v nemocnici aspoň takto spríjemnil.

Prezident Andrej Kiska v rozhovore s médiami povedal: “Zdravotníctvo je pre mňa prioritou počas môjho pôsobenia vo funkcii. Zaujímajú ma problémy v tejto oblasti. Aj dnes som sa zhováral s personálom v nemocnici, s rodičmi, aby som jednotlivé problémy, ktoré ich ťažia, nanášal na kompetentných a aby som tieto otázky otváral. Určite sa aj na základe dnešných skúseností zase k téme zdravotníctva vrátim a budem v boji za lepšie zdravotníctvo pokračovať.“

Pán prezident z časových dôvodov mohol navštíviť len jednu nemocnicu a vybral si práve DFNsP v Banskej Bystrici. Okrem darčekov priniesol aj dobrú náladu a svojou bezprostrednosťou si deti ihneď získal. Úsmev na tvári detských pacientov vyčaroval nielen veselými príhodami,ale aj vo chvíli, keď sa podujal byť živou známkou na obrovskej pohľadnici a takto si ho mohli vyfotografovať.

Pána prezidenta Andreja Kisku sme oslovili s otázkou, ako hodnotí prácu OZ Svetielko nádeje – centrum pomoci detskej onkológie v Banskej Bystrici, ktoré už trinásť rokov pomáha deťom s onkologickým ochorením a ich rodinám.

„Je to výborné, pokiaľ je tu niekto z pohľadu charitatívnej pomoci. Je tu organizácia, na ktorú sme sa vedeli v pôsobení v Dobrom anjelovi vždy obrátiť a vždy tu boli ľudia, ktorí presne vedeli, čo nemocnica potrebuje,čo rodičia potrebujú a prial by som si, aby tak ako tu fungujú, aby v každej jednej detskej nemocnici, na každom jednom detskom oddelení takéto niečo bolo na celom našom Slovensku.“

„Veľmi si vážim,že pán prezident aj v takejto dôležitej funkcii zotrváva v návštevách na onkológii tak ako predtým. Rodičia i deti sa dnes potešili, že im takáto významná osobnosť venovala svoj čas. Určite to dnes bola pre nich výnimočná udalosť a  aspoň na chvíľu zabudli na starosti súvisiace s liečbou“ –povedal MUDr. Pavel Bician, primár Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie.


« Nazad na predchádzajúcu stránku

O nás

Darujte nám on-line:

Podporili sme DFNsP v Banskej Bystrici sumou 1 066 927, 99 €