Deň, keď sa môžeš rozhodnúť

Dobrovoľnícka návštevná služba funguje v Svetielku nádeje už viac ako 10 rokov. Stala sa neoddeliteľnou súčasťou našich dlhodobých projektov. Poskytuje deťom liečiacim sa na detskej onkológii mnoho krásnych chvíľ, pri ktorých môžu aspoň na chvíľku zabudnúť na trápenie a izoláciu, ktorú pri dlhodobej hospitalizácii prežívajú.

Chceme náš dobrovoľnícky program rozšíriť. Budujeme novú štruktúru, v rámci ktorej chceme vytvoriť mnoho priestoru, kde by mohli šikovní, komunikatívni, veselí ľudia pomáhať deťom liečiacim sa na onkologické ochorenie.

Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí sa budú venovať deťom na oddelení (spoločenské hry, kreatívne aktivity, spoločné prechádzky v praku). Dobrovoľníci môžu pomôcť aj pri kancelárskych prácach, pri príprave ovocných štiav pre deti alebo pri reprezentačných aktivitách Svetielka nádeje.

S každým záujemcom o dobrovoľníctvo sa radi osobne stretneme a porozprávame sa o jeho očakávaniach. V rámci týždňa dobrovoľníctva zorganizujeme besedu a voľnú diskusiu o našej činnosti, kde radi zodpovieme všetky otázky záujemcov alebo aj zvedavcov. Diskusia sa koná 21. septembra 2015 v čakárni onkohematologickej ambulancie DFNsP o 15:00. Nasledovať bude školenie o dobrovoľníctve na ktorom sa zúčastní sociálny pracovník, koordinátor dobrovoľníkov, fundraiserka, lekár a zdravotná sestra. O termíne školenia budeme všetkých záujemcov informovať. Po školení nasleduje ďalšie kolo osobných rozhovorov, kde individuálne nastavíme režim pre každého dobrovoľníka aby najviac vyhovoval jeho časovému plánu.

Chceme vytvoriť tím plný motivácie, elánu, radosti z toho, že môžu pomôcť tam kde to najviac treba. Každý dobrovoľník získa neoceniteľné skúsenosti s prácou s chorými deťmi, získa pravdivé informácie o liečbe a o možnostiach liečby detských onkologických ochorení, získa skúsenosti s prácou v tíme a mnoho iného, pričom o pocite, že čas, ktorý vložil do dobrovoľníctva bol využitý zmysluplne a pomohol zmeniť deň chorých detí k lepšiemu, ani nemusíme hovoriť.

Ak máte záujem o dobrovoľníctvo v Svetielku nádeje dohodnite si osobné stretnutie.

Kontaktné osoby:

Mgr. Ľuboš Moravčík

tel.: 0915 878 762


Mgr. Ingrid Škropeková

tel.: 0910 949 940


« Nazad na predchádzajúcu stránku

O nás

Darujte nám on-line:

Podporili sme DFNsP v Banskej Bystrici sumou 1 066 927, 99 €