Zrodila sa nová spolupráca

Náš tím Extreme obstacle runners ( http://www.extremerunners.sk/ )sa rozhodol podporiť v tejto sezóne Svetielko nádeje, pretože sami vieme, ako je potrebná pomoc od iných, bez ktorej by naše združenie nemohlo fungovať a nemohli by sme fungovať ani my samotní. Sme rovnako nezisková organizácia, aj keď naše zameranie je úplne iné ako zameranie Svetielka nádeje, a predsa nás niečo spája. Všetci sa venujeme prekážkovým behom, vy sa snažíte prekonávať prekážky, ktoré sú prekážkami zo zdravotného hľadiska, my, našťastie, bojujeme len s tými, ktoré nám postavia usporiadatelia na trati a samozrejme sami so sebou. My bojujeme predovšetkým na pretekoch, kde sa snažíme čo najlepšie a najrýchlejšie prekonať všetky prekážky, ktoré sú rozostavené na dlhej trati v náročnom teréne. Čím náročnejšiu trať organizátori pripravia, tým je to pre nás väčšia výzva a veríme v to,že každú trať zdoláme až do cieľa. Všetko čo nás ženie vpred je motivácia a túžba dostať sa až do cieľa, ktorý je pre nás len pomyseľná čiara, ale vieme, že by sme takto bojovali v každej oblasti. Chceme pomôcť tým, ktorí bojujú o to najcennejšie čo máme, o život a preto im patrí náš obdiv. Svetielko nádeje sme sa rozhodli podporovať tým, že budeme propagovať túto organizáciu na pretekoch, budeme organizovať rôzne kurzy, kde sa budeme snažiť účastníkom odovzdať naše poznatky a skúsenosti. Výťažky z týchto kurzov a akcií venujeme Svetielku nádeje. Veríme, že pomôžeme onkologickým pacientom a ich rodinám na ceste, ktorou musia prechádzať a staneme sa tak súčasťou svetielok, ktoré ju budú osvetľovať.

Petra Veselá

Existuje plno způsobů jak si udělat radost - něco si koupit, něco si vyrobit, něco sníst... Ovšem málokdy někdo hledá pocit radosti i v tom, že může něco dát, či obětovat druhým. Člověk mnohdy získá více a tím je vřelé srdce. Já osobně jsem ráda, že jsem součástí týmu, kde svými činy můžeme přispět k radosti těm, kteří pomoc potřebují více.


Patrik Milata

V dnešnom svete, keď sa väčšina ľudí riadi heslom "niečo za niečo" je mi potešením, že náš tím hľadá rôzne riešenia ako pomáhať tam, kde je to naozaj potrebné. Takúto aktivitu maximálne podporujem a verím tomu, že aj našou maličkou pomocou dokážeme vyčariť detičkám úsmev na tvári.


Peter Žiška

Až keď sa naučíme rozdávať, budeme vedieť s pokorou prijímať. Deti majú tie najväčšie a najkrajšie sny, a povinnosťou nás dospelých je prispieť k ich naplneniu. Som veľmi rád, že môžem byť súčasťou tímu, ktorý bude rozsvecovať svetielka nad cestou tých, ktorí sú naša budúcnosť.


S pozdravom Peter Žiška a tím Extreme Obstacle Runners

« Nazad na predchádzajúcu stránku

O nás

Darujte nám on-line:

Podporili sme DFNsP v Banskej Bystrici sumou 1 066 927, 99 €