Peter Káčer na návšteve detskej onkológie v Banskej Bystrici

V závere minulého kalendárneho roka sa Nadácia TA3 rozhodla finančne podporiť občianske združenie Svetielko nádeje. V rámci koncertu Vianoce v Bratislave symbolický šek na sumu 3 000 eur prebral MUDr. Pavel Bician, predseda OZ Svetielko nádeje, zástupca prednostu Kliniky pediatrickej onkológie a hematológie pri DNFsP v Banskej Bystrici.

Po pár týždňoch od koncertu sme sa na oddelení tešili zo vzácnej návštevy. V utorok 16. januára zavítal na návštevu správca Nadácie TA3 Peter Káčer a spolu s ním aj televízny štáb, ktorý pripravuje reláciu Cesta do života. Prišli, aby natočili rozhovor s MUDr. Bicianom a zoznámili sa s konkrétnym príbehom malého pacienta Andrejka a jeho rodiny, ktorej Svetielko nádeje pomohlo.


Spätná väzba je pre nás dôležitá

Svetielko nádeje za 15 rokov svojej činnosti pozná stovky príbehov detí, ktorým do života vstúpilo onkologické ochorenie. Deťom a ich rodinám sme podali pomocnú ruku v najťažšom období ich života. Od prvej chvíle ako sa ocitnú v nemocnici im poskytujeme pomoc a podporu prostredníctvom našich projektov. Tak to bolo aj v prípade rodiny Vrabcovej. Každá spätná väzba od tých, ktorým pomáhame je pre nás dôležitá, preto si veľmi vážime slová, ktoré nám rodina Vrabcová napísala: „Chceli by sme prejaviť VEĽKÚ VĎAKU SVETIELKU NÁDEJE – organizácii, ktorá osvetľuje cestu všetkým detským pacientom a rodinám s onkologickým ochorením. Vážime si veľmi finančnú, organizačnú a poradenskú pomoc Svetielka nádeje. VEĽKÁ VĎAKA patrí konkrétne pánovi primárovi MUDr. Bicianovi a sociálnemu pracovníkovi pánovi Mgr. Ľubošovi Moravčíkovi za ich neskutočnú ľudskosť pri riešení našich problémov. Človečina, ktorá „razí“ z oboch týchto osobností je príkladom pre nás všetkých ostatných. To, čo robia pre rodiny s onkologicky chorými deťmi, je pre nich poslaním a nie prácou! VEĽKÁ VĎAKA PATRÍ aj všetkým ostatným, ktorí sú súčasťou Svetielka nádeje, o ktorých možno ani nevieme, ktorých sme nemali možnosť osobne stretnúť, sú pre nás skrytí, ale tiež prispievajú svojou prácou k plneniu poslania Svetielka nádeje! Ďakujeme pánovi šoférovi Mirkovi, pani sestričke Jolanke a VŠETKÝM OSTATNÝM!“

O dôležitosti spätných reakcií zo strany tých, ktorým pomáhame, sme hovorili aj s Petrom Káčerom. Aj preňho a jeho kolegov je pri každodennej práci veľmi dôležitá. Zároveň je veľkou motiváciou pomáhať ďalej a získavať pre pomoc stále viac a viac podporovateľov.

Stretnutie s Petrom Káčerom ...

... bolo veľkým zážitkom nielen pre rodinu Vrabcovú, ale aj pre nás svetielkáčov. Je to osobnosť, ktorá svojím príkladom motivuje ľudí k aktívnemu a pozitívnemu prístupu k životu a k presvedčeniu, že žiadne bariéry neexistujú. Iba, ak v nás. Samozrejme, nechýbalo ani fotenie na pamiatku. V krátkom rozhovore sme spomínali aj skvelý projekt Káčer na bicykli, ktorý všetci so záujmom sledujeme. Nápad pridať sa aktívne k tým, ktorí bicyklujú a pomáhajú, sa nám vo Svetielku nádeje zapáčil a tak sa už tento rok možno uvidíme s Petrom Káčerom na niektorej z etáp piateho ročníka jeho charitatívnej akcie.

Aj touto cestou ďakujeme Nadácii TA3 za podporu a správcovi nadácie za vzácnu návštevu v Banskej Bystrici.

« Nazad na predchádzajúcu stránku

O nás

Darujte nám on-line:

Podporili sme DFNsP v Banskej Bystrici sumou 1 066 927, 99 €